Приведен дилер во радовишко, пронајдена дрога

54

МВР информира дека синоќа, во 23.00 часот, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш го лишиле од слобода Д.Т. (31) од село Ораовица, радовишко.

-При претрес на патничко возило „волво” со радовишки регистерски ознаки, управувано од Д.Т., биле пронајдени прашкаста материја, 50 таблети и марихуана. Лицето е задржано во полициска станица Радовиш, велат од полицијата.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

За настанот е известен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по целосно документирање на случајот во текот на денот ќе биде поднесена соодветна пријава и ќе биде изведен пред судија на претходна постапка од Основен суд Струмица.