Приведено лице за издржување затворска казна од 18 месеци

31

Полициски службеници, со наредба од Основен суд Скопје, денеска го привле А.С.(41) од с.Кондово, скопско, за издржување казна затвор од една година и шест месеци, соопшти МВР.  Лицето ќе биде спроведено во надлежната казнено-поправна установа за издржување на казната.