Првиот месец од 2024 носи бурна романса за 5 хороскопски знаци

  160
  Фото:пекселс

  Почетокот на јануари ќе биде многу интензивен период. Во текот на овој месец, Меркур, планетата на комуникацијата и интеракцијата, и Венера, планетата на романтиката, ќе бидат ретроградни. За многу знаци почетокот на годината ќе биде успешен. Постои шанса да ги оставите негативните ставови и да започнете нова животна фаза.

  Според астролозите, за време на младата месечина во Јарец на почетокот на годината, треба да се фокусирате на правење долгорочни планови и остварување на вашите најубави соништа.

  Венера, исто така, ќе помине низ Сонцето, најавувајќи ја можноста за длабока интроспекција. Изгревањето на Сонцето во Водолија го означува почетокот на третата деценија.

  Можеби ќе почувствувате потреба да ја промените средината, кариерата или кругот на пријатели. Сепак, најдобро е да се воздржите од вакви екстремни чекори во првиот месец од следната година.

  Овен

  Овенот ќе достигне длабоко ниво на меѓусебно разбирање во кругот на семејството. Семејната ситуација ќе биде многу стабилна и хармонична.

  Можете да бидете сигурни дека партнерот нема да ве остави, дека нема да ве изневери и дека ќе ве заштити од сите животни неволји.

  Внимателно слушајте што има да ви каже партнерот и не се обидувајте ништо да сокриете од него/неа.

  Претставниците на овој хороскопски знак можат да најдат вистинска љубов.

  Време е да ги залечите старите рани, да се посветите на сопствениот развој и да ризикувате.

  Количината на љубов што ќе ја добиете за возврат ќе биде директно пропорционална на количината на љубов што сте спремни да ја дадете.

  Девица

  Љубовта е вистински подарок, кој не секој може да го доживее. На почетокот на 2024 година можете да ги остварите вашите најубави соништа.

  Во потрагата по љубов, треба да се соочите со вашите стравови. Не плашете се да се отворите за нови луѓе.

  Вашата претходна врска веројатно беше трауматична. Затоа се двоумите да започнете емотивна врска со некој нов, ако не сте се опоравиле целосно од претходното раскинување.

  Без разлика што се случи неодамна, не треба да паднете во замката на недовербата.

  Вага

  Периодот на недоразбирање е при крај. Научивте да внимавате на потребите на партнерот и подготвени сте да го слушате неговото мислење и совет.

  Ефективната комуникација е од суштинско значење за да се подобри динамиката во вашата врска.

  Вагите во овој период можат да започнат бурна романса. Вашата врска ќе биде извор на животна инспирација.

  Љубовта ќе ви даде сила да ги надминете сите тешкотии на кои може да наидете во животот.

  Шкорпија

  Јануари ќе биде месец на среќа за Шкорпиите, полн со поддршка и меѓусебно разбирање.

  Празниците ќе ги поминете со семејството. Можете целосно да се опуштите – ќе бидете прифатени онакви какви што навистина сте.

  Почетокот на годината ќе донесе многу радост и инспирација.

  Искрените разговори ќе бидат исклучително корисни за подобрување на односите.

  Риби

  Рибите очекуваат врски полни со стабилност и хармонија. Ќе уживате во удобноста што ја обезбедува вашето семејство.

  Длабоката наклонетост што ја чувствувате кон партнерот ќе ве натера доброволно да се откажете од други планови за да поминете време заедно.