По речиси две децении – излегува втор дел на „Ѓаволот носи Прада“

682

Филмот „Ѓаволот носи Прада“ пристигна во кината пред 18 години, а Дизни конечно најави продолжение.

Како што е најавено, филмот ќе го снима оригиналниот сценарист, а ќе се вратат и некои членови на актерската екипа.

Сепак, враќањето на Ен Хатавеј сѐ уште не е најавено, поради што некои веќе повикуваат на бојкот.

Variety ја објави веста, како и фактот дека Дизни повторно ќе го ангажира истиот сценарист, кој го адаптираше оригиналниот филм од 2006 година заснован на истоимениот роман.

Додека враќањето на оригиналната актерска екипа допрва треба да биде потврдено, се тврди дека и Мерил Стрип и Емили Блант ќе се вратат за продолжението.
Ниту еден од извештаите не спомнува дали Ен Хатавеј ќе се врати како Андреа, ниту дали ќе се вратат другите членови на споредната екипа.

Додека фановите се воодушевени од веста за враќањето на популарниот филм, на социјалните мрежи кружи истата порака – без враќањето на Ен Хатавеј, не сакаат продолжение.

„Каде е Ен“, „Што е со Ен“, „Без Ен не ни треба продолжение“, напишаа тие на Твитер.