После неуспешната лидерска средба во која двете најголеми политички партии СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ не дојдоа до решение за Законот за ЈО, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски денеска за 13 часот најави прес-конференција.

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ќе зборува за синоќешната лидерска средба со премиерот Зоран Заев и ќе ги искаже своите ставови.

Претходно Заев ги искажа своите видувања од лидерската средба. Тој посочи дека е разочаран и дека видел само „Груевизам“ до доцна во ноќта. Говорот на Зоран Заев може да го прочитате на следниот ЛИНК. 

Сите детали поврзани околу лидерската средба, ставовите на партиите и другите детали следете ги на нашата интернет страница и на нашиот Фејсбук профил.

ПОВЕЌЕ:

Заев: Се разочарав од лидерската средба, Мицкоски бара само амнeстија