Македонската ракометна репрезентација нема многу време за размислување по тешката победа над Украина на стартото од Европското првенство во Австрија.

Веќе денеска нашите најдобри ракометари им се вратија на тренинзите, а селекторот Данило Брестовац, веќе почна да ја крои тактиката за дуелот со селекцијата на Чешка.

Македонија ќе ги одмери силите Чешка утре со почеток од 16 часот, а последниот дуел ќе го одигра во вторник против Домаќинот Австрија од 18.30 часот