Порасна доволно да се каже- каква мајка, таква ќерка:Ќерката на Селма Хајек повеќе не е само мамина тајна/фото

1886

Иако е многу активна на социјалните мрежи и често споделува детали од приватниот живот со своите придружници, холивудската актерка секогаш ја криеше ќерката Валентина од очите на јавноста.

Ако обесеше фотографија со неа на социјалните мрежи, ќе се обиде да го скрие лицето на нејзината ќерка.

 

Прославената Мексиканка еднаш истакна дека сака да ја поштеди својата ќерка од центарот на вниманието и притисокот од јавноста, а можеби причината за тоа е токму тоа што Селма беше киднапирана во еден момент од нејзиниот живот.

Премиерата на филмот „Вечни“ во Лос Анџелес собра бројни холивудски starsвезди, и иако игра една од главните улоги, никој не очекуваше дека Селма ќе се појави со нејзината ќерка Валентина.

Валентина има 14 години, а најновите фотографии се доказ дека егзотичната убавина ја наследила од својата мајка. Валентина ја сака модата, затоа често присуствува на модни ревии и настани со Селма.

Покрај тоа, Селма за премиерата избра фустан со деколте, кој ги откри нејзините бујни гради. А

Актерката еднаш изјавила дека нејзините гради постојано растат.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by En Vivo (@envivousatv)

 

Да потсетиме, актерката доби ќерка со францускиот милијардер Франсоа Анри-Пино, со кого беше во брак од 2009 година.

Салма честопати посочува во медиумите дека нејзиниот сопруг е нежен и грижлив татко, и дека ликот на Валентина го потсетува на него.

Пино од претходните врски има три деца.

Со својата прва сопруга има 22-годишен син Франсоа и 19-годишна ќерка Матилда, додека го има 14-годишниот син Августин Џејмс од афера со манекенката Линда Евангелиста.