Помпео ни честита за преговорите со ЕУ

34

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, ја поздрави одлуката на Европската унија да започне преговори за членство со Македонија и со Албанија.

„САД ќе останат ваш партнер на секој чекор напред“, порача Помпео во пораката објавена на Твитер.

Извор:МИА