Познатата инфлуенсерка Маја Миа Јаневска најдена мртва

1538

Познатата инфлуенсерка и мејкап артистка Маја Миа Јанеска е најдена мртва во Јужна Африка. Јанеска е по потекло од Охрид, но повеќе од една деценија живеела во Танзанија, а потоа извесен период и во Јужна Африка.

Веста за смртта на младата девојка ја објавија повеќе африкански медиуми, а преку социјалните мрежи тажната вест ја сподели нејзиното момче, танзанискиот рапер Оми Димпо Мурнс.

Маја Миа Јанеска имала близу еден милион следбеници од сите краеви на светот, а кај нас попозната стана откако за време на нејзините доаѓања во Македонија објавуваше фотографии на кои е во друштво на политичари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maya Mia (@maya_mia_y)