Пожар го проголта пристаништето во историскиот дел на Сан Франциско/ВИДЕО

85

Повеќе од 150 пожарникари во Сан Франциско се борат со пожарот кој избил во историскиот дел на градот, кај пристаништето „Рибарски прстен“, јавува CNN.

Поголем дел од пристаништето изгорело, но никој не е повреден. Локацијата целосно е евакуирана, а причината за пожарот сѐ уште е непозната.