Пожар во станбена зграда во Хром/ВИДЕО

173

Пожар изби во стан во петкатна зграда во населбата Хром, пренесува ТВ Телма. Црн дим излегува од прозорецот на четвртиот кат. Противпожарни екипи во моментов интервенираат на негово гасење.

Станарите се евакуирани од објектот.

За сега не е позната причината, увидните екипи допрва треба да утврдуваат што го предизвикало. Нема информации дали има жртви или повредени.