Дома МАКЕДОНИЈА Пожар во куќа во Кичево, сопственикот е пронајден починат

Пожар во куќа во Кичево, сопственикот е пронајден починат

238

При интервенција на Територијалната противпожарна единица, бил пронајден починат сопственикот на куќата, соопшти СВР Охрид.

Смрт констатирал лекар од Итната медицинска помош, а увид извршила увидна екипа од ОВР Кичево.