„Подморницата“ загриза за Ливаковиќ

51
epa10364006 Julian Alvarez (R) of Argentina is fouled by goalkeeper Dominik Livakovic of Croatia during the FIFA World Cup 2022 semi final between Argentina and Croatia at Lusail Stadium in Lusail, Qatar, 13 December 2022. EPA-EFE/Noushad Thekkayil

Шпанскиот прволигаш Вилјареал се вклучи во трката по потписот на првиот голман на актуелниот шампион на Хрватска, тимот на Динамо (З), Доминик Ливаковиќ. Репрезентативниот голман не крие дека сака да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок, а шпанските медиуми открија дека раководните лица на „жолтата подморница“ се подготвени да одвојат околу 8 мил. евра за неговото обештетување.