Подгорица: Жена која возела пијана предизвикала 3 сообраќајни несреќи, ѝ измериле 2,5 промили алкохол во крвта

84
Сообраќајната полиција во Подгорица ја уапсила А.Б.(39) поради возење под дејство на алкохол, соопштиле од Управата на полицијата во Подгорица.
„Таа управувала со возилото под дејство на алкохол во организмот во концентрација од 2.51 г/мг, а при што предизвикала три сообрајќајни несреќи“, наведуваат од Полициската управа на твитер.
На прекришителката на законтот ѝ е изречена казна во траење од 10 дена.