Пет лица се повредени денеска кога на перон од една метро станица во Неaпол се судрија три воза.
Инцидентот се случил во непосредна близина на станицата Писчинола, пренесе агенцијата Анса.
Повредените веднаш биле пренесни во болница, но, како што се наведува, ниту еден од нив нема сериозни повреди.