Песната All I Want for Christmas добива документарен филм

74

Хитот на Мараја Кери од 1994 година All I Want For Christmans Is You е дефинитивно најпознатата божикна песна, а сега ќе добие и свој документарен филм.

Во него ќе дознаеме како се создала песната која стана долгогодишен хит, којшто секоја година за време на празниците повторно се враќа на топ листите.

Мараја Кери во трејлерот за документарниот филм открива дел од она што содржи документарецот.