Пепе е втора опција

83

Доколку не успее во намерата да ги осигура услугите на колумбискиот интернационалец од редовите на шпанскиот гигант Реал (М), Хамес Родрогез, сопственикот на италијанскиот калчолигаш Наполи, Аурелио де Лаурентис, своето внимание ќе го насочи кон најдобриот фудбалер во дресот на францускиот прволигаш Лил. Николас Пепе. За разлика од Хамес кој е проценет на 40 мил. евра, понудата која би требало да биде испратена за Пепе не смее да биде помала од 70 мил. евра.