Пендаровски: „Браво момци! Храбра игра на македонската репрезентација со тимски дух“

95

Претседателот на државата, Стево Пендаровски вечерва беше на трибините во Националната Арена „Тодор Проески“ каде со премиерот Димитар Ковачевски ја бодреа македонската репрезентација.

„Браво момци! Нерешено Македонија-Англија! Храбра игра на македонската репрезентација со тимски дух“, напиша Пендаровски.