Пауло не е среќен во Торино

101

Густаво Дибала, братот кој истовремено е и агент на аргентинскиот интернационалец од редовите на старо-новиот шампион на Италија, тимот на Јувентус, откри дека брзоногиот напаѓач повеќе не е среќен во Торино и дека е можно да ја промени клупската средина за време на летниот преоден рок.

Братот на Дибала додаде дека Пауло не е единствениот играч на „старата дама“ кој е незадоволен од третманот на „Алианц арена“, е дека Аргентинецот има проблем на зелениот терен, а не надвор од стадионот.