Павард недостапен за Интер

72
epa10132067 Bayern's Benjamin Pavard (L) aplaudes towards his teammate Leroy Sane as he scores the 1-0 lead during the German Bundesliga soccer match between VfL Bochum and FC Bayern Muenchen in Bochum, Germany, 21 August 2022. EPA-EFE/SASCHA STEINBACH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Италијанскиот калчогигант Интер не успеа во намерата да ги осигури услугите на францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), Бенџамин Павард. Во самиот финиш од зимскиот преоден рок, „нероазурите“ испратија понуда за позајмување на офанзивниот бек, но челниците на баварскиот гигант ја одбија понудата со образложение дека тој не е за продажба или за позајмување.