Откриен хероин во возило на тетовец

45

На 04.06.2023 во 21.55 часот на  улица „Илинденска“ во Тетово,  полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода Р.Љ.(37) од Тетово затоа што кај него и во неговото патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки бил пронајден хероин. Тој бил задржан во полициска станица за расчистување и документирање на случајот, по што ќе следува соодветен поднесок, соопштуваат од МВР.