Озил се врака на Островот

95

Германскиот интернационалец од редовите на турскиот гигант Фенербахче, Месут Озил, е најновата желба на новите сопственици на англискиот премиерлигаш Њукасл. Искусниот играч за врска не е премногу задоволен од животот во Истанбул и сериозно размислува за кам-бек во англиската Премиер лига. Новите сопственици на Њукасл планираат за време на зимскиот преоден рок да потрошат околу 60 мил. фунти.