„Ноќната птица“ која го маѓепса светот со своето пеење со шокантна објава на Инстаграм

185

Џејн од Охајо, која настапува под уметничкото име Nightbirde и која го допре жирито и гледачите на шоуто America’s Got Talent кога пред неколку месеци ја изведе својата оригинална песна „Во ред е“ и раскажа за нејзината борба со ракот, објави на нејзиниот профил на Инстаграм да се повлече од конкуренцијата поради влошување на болеста.

„Споделувањето на моето срце со светот беше чест и остварување на сонот. Какво чудо што болката низ која поминав се претвори во убавина што ги тера луѓето ширум светот да ги отворат очите широко “, започна таа.

 

nightbirde ⚡️ on Instagram: “✨ANNOUNCEMENT✨ • Sharing my heart with the world on AGT has been an honor and a dream come true. My point of view this summer has been…”

„Од аудицијата, моето здравје се влоши и борбата против ракот бара сета моја енергија и внимание. Жалам ми е што морам да објавам дека нема да можам да продолжам да бидам дел од оваа сезона на АГТ. Животот не им дава секогаш одмор на оние што го заслужуваат, но ние тоа веќе го знаевме “.

„Ви благодарам за поддршката, тоа ми значи цел свет. Остани со мене, наскоро ќе бидам подобар. Ја планирам мојата иднина, а не моето наследство. Депресивна сум, но се уште сонувам “, заклучила таа.

Лекарите и рекле дека има само два проценти шанса да преживее, но Janeејн била оптимист.

„Важно е сите да знаат дека јас сум повеќе од лошите работи што ми се случуваат. Имам два проценти шанса да преживеам, но два проценти не е нула.

„Два проценти е нешто, и би сакалa луѓето да знаат колку е одлично“, рече Џејн.

Извор:www.tvline.com