Дома МАКЕДОНИЈА Нови 75 заразени со корона вирус

Нови 75 заразени со корона вирус

228
Во последните 24 часа се направени 830 тестирања, а регистрирани се 75 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 32
-Куманово 4
-Штип 5
-Тетово 7
-Кавадарци 8
-Гостивар 8
-Струмица 1
-Кочани 1
-Пробиштип 2
-Македонски Брод 2
-Виница 1
-Свети Николе 1
-Кичево 2
-Неготино 1

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 136 оздравени пациенти.