Нови корона податоци: Во Србија починаа 40 луѓе, 201 се на респиратор

219

Според најновиот ковид пресек во Србија се потврдени уште 6.462 заразени со коронавирус, а 40 лица починале.

Направени се 21.290 тестови на корона вирус.

На респиратор има 201 пациенти.