Никој не е виновен за тоа што ми се случи

253
DENVER, COLORADO - JANUARY 15: Kevin Durant #35 of the Golden State Warriors plays the Denver Nuggets at the Pepsi Center on January 15, 2019 in Denver, Colorado. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. (Photo by Matthew Stockman/Getty Images)

Најновото засилување на НБА тимот, Бруклин Нетс, Кевин Дурант, првпат пред американските медиуми зборуваше за завршницата од минатата сезона и повредата во НБА финалето против Торонто.

-Голден Стејт не е виновен за мојата повреда. Како може некој да го помисли тоа. Никој не ме тераше да престанам со рехабилитација и да почнам да играм. Планот беше да бидам подготвен за петтиот натпревар. Никој не беше виновен за тоа. Таква е играта. Сра*а се случуваат. Ќе се вратам посилен, во тоа немам сомнеж, откри 30-годишниот Дурант.

Во новата сезона Дурант ќе има и нов број на својот дрес. Тој одлучи да се раздели со бројот 35 и ќе ја облече „седумката“. Покрај себе во редовите на „мрежичките“ ќе го има Кари Ирвинг, но не се очекува да одигра официјален натпревар до крајот на претстојната сезона.