Не сте на чисто ни кога ви е наклонет, ни кога е незадоволен:Хороскопскиот знак може да ви ги одгатне главните карактеристики на вашиот претпоставен

140

Вашиот личен хороскоп ќе ви даде подетални информации за тоа како ќе изгледа вашиот однос со претпоставените и властите. Меѓутоа, ако обрнете малку внимание и откриете во кој знак е родена личноста која е ваш надреден, ќе си помогнете себе си со тоа што ќе бидете барем чекор понапред од нејзините очекувања.

Овен

Пред вас е брза, бучна и нетрпелива личност. Често се смее, се шегува, но и ја има работата во малиот прст. Ако сте бавни и несмасни, ќе имате многу проблеми со тоа. Не ласкајте му, туку забрзајте го темпото и завршете ги обврските веднаш, без одложување.

Бик

Ќе помислите дека пред вас е добра душа која не реагира на ништо. Околу него владее опуштена атмосфера, многу хумор и музика. Сепак,бидете внимателни – тој ретко им се спротивставува на своите претпоставени, па доколку е потребно, без проблем ќе ве пропушти низ водата и ќе ви врачи отказ.

Близнаци

Може да ве исплаши нејзината брзина, особено кога ќе забележите дека прави неколку работи одеднаш. Ако ве критикува, не сфаќајте го тоа многу лично, бидејќи тој може да ви се обрати со пофалби следниот ден.

Рак

Пред сè, мора да знаете дека тој, без оглед на неговата позиција, не припаѓа на деловниот свет. Работи затоа што мора да го издржува семејството, па неговата работа е нужно злобна. Тој е правилен и искрен шеф, но и нервозен, а понекогаш и лут. Очекува уредност, дисциплина и точност. Тој се обидува работната средина да ја направи семејна атмосфера. Ако ви треба нешто, само плачете – тој ќе ви го овозможи тоа.

Лав

Вие сте поданик во неговото кралство. Ако имате способности што го импресионираат и ако знаете како да му ласкате, нема да има зима за вас во тоа друштво. Сепак, бидете подготвени за заслугите за вашата работа да одите кај него. За да ве прифатиме, треба да му се восхитувате.

Девица

Бидете совршени и ќе бидете омилени. Бидејќи тоа е невозможно, тогаш подгответе се на време да бидете критикувани за секоја ситница. Ако мислите дека ќе импровизирате нешто и ќе го засадите на тој начин, вие сте во голема заблуда. Ова е шеф кој не простува грешки. Ако успеете да му докажете, бидете смирени затоа што тој ќе ве награди праведно, но и тогаш не се нишајте затоа што утре колку може да ве награди. Девицата е единствената која искрено наградува!

Вага

На прво место, важно е да бидете тивки, љубезни и културни. Ова е човек кој сака да се консултира со сите, од кафе-готвачот до режисерот. Тој е неодлучен, но кога ќе донесе одлука, неговиот збор е последен. Темната страна на неговиот карактер е импулсивноста, па затоа внимавајте да не го водите кон тоа.

Шкорпија

Ништо нема да му скриете. Тој е интуитивен, а пред се мрази најмногу лаги. Затоа, најдобро е да не се обидувате да го шармирате, туку веднаш да се фатите за работа. Бидете сигурни дека тој гледа сè – и кога сте дошле, и каде сте отишле, и колку сте направиле. Исто така, не се сомневај дека тој нема да избере средства за да ти се одмазди ако ти се чини дека не му мислиш добро. 

Стрелец

Можеби, на почетокот, ќе ви се чини дека неговата бодрост е вистински мелем за работната атмосфера, а потоа ќе бидете шокирани од можната ароганција кога ќе ви каже што мисли за вас. Нема вистинска стратегија, или ја толерирате како што е, или – бегајте. Нема стратегија за шефот Стрелец.

Јарец

Пред вас е олицетворение на авторитет. Строг и ладен изглед, тој е навидум незаинтересиран за тоа што го правите. Бидете сигурни дека тој ги држи сите конци во неговите раце, бидејќи тоа е личност која е родена за тоа. Бидејќи тој е, пред сè, конзервативен, ако сакате неговата наклонетост, прилагодете го вашиот стил на облекување и однесување на строгите деловни кодови.

Водолија

Еден збор најдобро го опишува овој шеф, а тоа е – неконвенционалност. Значи, тој е личност која е случајно на таа работна позиција и најдобро ќе сторите ако сте искрени, а во исто време и креативни. Може да го очекувате од него – неочекуваното. Сепак, тој навистина ја цени групната работа и пријателските односи, па ако процени дека сте тимски играч по негов вкус, подгответе се за приватни/ работни собири и службени патувања.

Риби

Ќе ви биде тешко да следите ваков шеф бидејќи нему исто така му тешко да се разбере себеси. Ако е во фаза на креативна тишина, оставете го на мир, бидејќи, после тоа, ќе пристигне фазата на неверојатен ентузијазам и расположение. Тој донесува одлуки со своето срце и е премногу чувствително реагира на туѓото страдање. Ова може да ви отежне да прифатите голем број на неспособни соработници со кои е опкружен. Тие се таму затоа што му е тешко да каже некому – не. Покрај тоа, од друга страна, тоа може да биде многу манипулативно. Затоа, никогаш не го држете за збор.