Не знам дали ќе останам во Реал (М)

19

Најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, го освои петтиот трофеј во Лигата на шампиони, но по дуелот во Киев приреди вистински шок за раководните лица и за најверните фанови на старо-новиот европски клупски шампион, тимот на Реал (М).

Португалскиот интернационалец предизвика “земјотрес” во фудбалскиот свет со изјавата дека не знае дали и во новата сезона ќе го носи дресот на “кралскиот клуб” и додаде дека во следните неколку дена ќе ја донесе конечната одлука кога е во прашање неговата клупска иднина.

  • Би било убаво кога би останал во Мадрид и во наредната сезона. Сега не можам да кажам ништо повеќе, во следните денови ќе ја соопштам одлуката за мојата иднина, изјави Роналдо.

Со ваквиот потег, Роналдо ги подгреа шпекулациите дека е можно да направи кам-бек во дресот на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед.