Стрим-платформата Нетфликс вети дека ќе објавува најмалку по еден нов филм секоја недела во кој ќе глумат некои од најголемите филмски sвезди. Филмската публика ќе има можност да види најмалку 70 нови наслови во текот на 2021.

Она то е интересно е дека филмовите се со најголемите холивудски актери.

Меѓу sвездите кои ќе се појават во најавените нови филмови се Леонардо ди Каприо, Двејн Џонсон, Зендеја, Идрис Елба, Гал Гадот, Рајан Рејнолдс, Мерил Стрип и други.