Неготинец приведен за напад на полицаец

62

На 14.08.2022 во 01.50 часот во Неготино од полициски службеници од Полициска станица Неготино лишен од слобода е О.Ј.(21) од Неготино, затоа што агресивно се однесувал и физички нападнал полициски службеник кој вршел службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.