Ндика најблиску до „Олимпико“

48
epa09073986 Amadou Haidara of RB Leipzig battles for possession with Evan Ndicka of Eintracht Frankfurt during the Bundesliga match between RB Leipzig and Eintracht Frankfurt at Red Bull Arena in Leipzig, Germany, 14 March 2021. EPA-EFE/BORIS STREUBEL / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Италијанските медиуми открија дека калчолигашот Рома е на добар пат да излези како победник во трката по потписот на францускиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Ајнтрахт од Франкфурт, Еван Ндика. Централниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а тоа значи дека може да се пресели на „Олимпико“ без никакво обештетување.