Најмалку четири шут-карти

73
AC Milan's Italian midfielder Giacomo Bonaventura celebrates scoring his team's first goal with AC Milan's Polish forward Krzysztof Piatek, AC Milan's Croatian forward Ante Rebic, AC Milan's Spanish forward Samu Castillejo, AC Milan's French defender Theo Hernandez and AC Milan's Danish defender Simon Kjaer, during the Italian Cup ((Coppa Italia) round of 8 football match between AC Milan and Torino on January 28, 2020 at the san Siro stadium in Milan. (Photo by MIGUEL MEDINA / AFP) (Photo by MIGUEL MEDINA/AFP via Getty Images)

Седумкратниот европски клупски шампион, тимот на Милан, планира до крајот на летниот преоден рок да стави крај на соработката со најмалку четворица фудбалери. Излезната врата од „Сан Сиро“ прво ќе му биде покажана на бразилскиот интернационалец Лукас Пакета, кој е проценет на 25 мил. евра, а по неговите стапки треба да тргнат и Раде Круниќ, Лео Дуарте и Диего Лаксал. Од продажбата на овие фудбалери, челниците на Милан очекуваат заработка не помала од 45 мил. евра.