Дома КУЛТУРА Националната опера и балет ја почнува сезоната со Василичарскиот концерт „Легенди“

Националната опера и балет ја почнува сезоната со Василичарскиот концерт „Легенди“

141

Со концертот насловен „Легенди” („Legends”), НОБ ќе ја почне сезоната 2020.

Под диригентство на Бисера Чадловска, ќе настапат солисти, оркестарот и хорот на НОБ.

Концертот ќе има две изведби, вечерва и утревечер, од 20 часот.