Мурињо се враќа во Премиер

131

Поголемиот дел од британските медиуми ја пласираа и информацијата дека контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, сака да се врати во англиската Премиер лига.

„Специјалниот“ ги информирал најдобрите пријатели дека сака да се врати во Англија и дека сака да биде менаџер на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем. Мурињо се гледа како наследник на Маурицио Покетино кој сигурно ќе ја промени клупската средина на крајот од актуелната сезона.