Многу ми е жал

49
epa10320904 Edson Alvarez (R) of Mexico in action against Robert Lewandowski of Poland during the FIFA World Cup 2022 group C soccer match between Mexico and Poland at Stadium 947 in Doha, Qatar, 22 November 2022. EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Без погодоци заврши дуелот помеѓу репрезентациите на Полска и Мексико, а вината за таквиот резултат може да се побара и кај искусниот напаѓач Роберт Левандовски кој во второто полувреме промаши удар од белата точка.

  • Одигравме мудро и требаше да победиме. Тешко ми е да го прифатам тоа. Сакам на сите да им се извинам за промашениот пенал и да им се заблагодарам за дадената подршка. Ја продолжуваме борбата за пласман во 1/8 финалната рунда, изјави капитенот на Полска.