Мирјана Карановиќ во секси издание/ФОТО

504
Фото: Youtube

Легендарната југословенска и српска актерка Мирјана Карановиќ важи за авангарда. По летните целосно голи фотографии од плажа, таа ги изненади своите следбеници на Инстаграм со селфи во црн, тесен корсет кој одлично и прилега.

„Пред премиера! „Камен“, Мариус фон Мајенбург… Ова не е костим од претставата! Ова е во соблекувалната. Малку радост ја убива тремата“, напиша актерката под фотографијата и предизвика лавина позитивни коментари.

„Немам зборови, прекрасна“, „Кој ќе гледа претстава покрај вакво тело?“, „Отсекогаш сте биле олицетворение на убавина“, „За пример“, се само дел од коментарите што ги доби актерката.

„Пред премиерот! „Камен“, Мариус фон Мајенбург… Ова не е костим од претставата! Ова е во соблекувалната. Малку радост ја убива нервозата“, напиша актерката под фотографијата и предизвика лавина позитивни коментари.

„Немам зборови, убава“, „Кој ќе гледа претстава покрај вакво тело?“, „Отсекогаш сте биле олицетворение на убавината“, „На пример“, се дел од коментарите на актерката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by mirjana_karanovic (@mirjanakaranovic)