Поранешната кошаркарка Милица Дабовиќ неодамна ги шокираше сите кога отвори профил на платформата „Only fans“. Познато е дека Дабовиќ веќе ги сподели своите секси фотографии на социјалните мрежи и со тоа привлече големо внимание кај машкиот и женскиот дел од популацијата, а сега се појави фотографија на која таа е „како од мајка родена“.

На Твитер кружи фотографија со порнографската содржина на Милица Дабовиќ на која таа покажа сè.

Кошаркарката позираше потполно гола и со рака ги покри градите, поради што доби бројни коментари и лајкови.