Милиони и Чик за СМС

83
ROME, ITALY - FEBRUARY 23: Sergej Milinkovic-Savic of S.S. Lazio warms up ahead of the UEFA Champions League Round of 16 match between Lazio Roma and Bayern München at Olimpico Stadium on February 23, 2021 in Rome, Italy. Sporting stadiums around Italy remain under strict restrictions due to the Coronavirus Pandemic as Government social distancing laws prohibit fans inside venues resulting in games being played behind closed doors. (Photo by Paolo Bruno/Getty Images)

Актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Челзи, е последниот кој покажа интерес за услугите на српскиот интернационалец од редовите на римскиот калчолигаш Лацио, Сергеј Миленковиќ-Савиќ. Неофицијално, лондонските „сини“ се подготвени да понудат околу 50 мил. евра за обештетувањето на одличниот играч за врска, но се подготвени и во обратната насока да го испратат репрезентативецот на Англија, Рубен Лофтус Чик.