Менаџерското столче за Нагелсман

109
epa10231434 Munich's head coach Julian Nagelsmann reacts during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and Bayern Munich in Dortmund, Germany, 08 October 2022. EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем се обидува веднаш да ги осигура услугите на трофејниот германски стручњак Јулијан Нагелсман, кој пред неколку дена доби отказ од раководните лица на Баерн (М). Популарните „петли“ се обидуваат на секаков можен начин да стават крај на соработката со актуелниот менаџер, Антонио Конте, а испразнетото столче сакаат да го пополнат со 35-годишниот германски стручњак.