МВР: Се преземаат мерки за расчистување на случајот со напад врз девојка во Куманово

32
Во врска со случајот на насилство во Куманово кој денеска се споделува на социјалните мрежи, СВР Куманово презема соодветни мерки и активности за расчистување на случајот, информираат од Министерството за внатрешни работи.
Од МВР велат дека за настанот е известен јавен обвинител и извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички нападнал девојка, а во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со други лица и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.