Мбапе „нокаутира“ навивач со топка

60
epaselect epa10365785 Kylian Mbappe of France holds the arm of a fan after the man was accidently hit by a ball during the warm-up of the FIFA World Cup 2022 semi final between France and Morocco at Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, 14 December 2022. EPA-EFE/Tolga Bozoglu

Пред почетокот на полуфиналниот дуел помеѓу репрезентациите на Франција и Мароко, топката која ја шутна Килијан Мбапе заврши во лицето на еден француски навивач. Навивачот откако беше погоден од топката, се фати за лице но не се струполи на трибините бидејќи го задржаа гледачите што беа околу него. Мбапе веднаш дотрча до него да види како се чувствува и се извини.