Поранешната руска тенисерка Марија Шарапова сè повеќе е активна на социјалните мрежи. Убавата Русинка ја заврши својата тениска кариера, но тренира секој ден за да ја одржи витката фигура која отсекогаш ја красела.

На социјалните мрежи, таа сподели видео така што другите може да видат како изгледа нејзиниот тренинг, а потоа доби бројни коментари од своите фанови.

Дури и во ова топло време, снимките на Шарапова можат само дополнително да ја загреат температурата.