Лукаку за Абрахам

78
epa10267614 Inter Milan’s Romelu Lukaku reacts during the UEFA Champions League Group C match between FC Inter and Viktoria Plzen at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 26 October 2022. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Лондонскиот премиерлигаш Челзи се обидува на секаков можен начин да се ослободи од услугите на белгискиот интернационалец Ромелу Лукаку кој моментално настапува како позајмен играч во дресот на италијанскиот калчо гигант Интер. Според британските медиуми, Челзи сака да го испрати Лукаку во Рома, а во обратната насока да се упати Тами Абрахам.