Покрај одличните игри во изминативе неколку сезони, екипата на Аталанта може да се пофали и со голем број секси навивачки. Една од нив е Франческа Брамбила, која постојано ги провоцира своите следбеници со провокативни фотографии на социјалните мрежи. Талентираната убавица често пати знае да прикажи фотографија на која е речиси гола или пак во танга, а за возврад добива бројни коментари и „лајкови“.

Исто така често пати може да се забележи на стадионот во Бергамо, каде Аталанта ги игра домашните натпревари.

Брамбила работи како модел за долна облека, а воедно е меѓу најпосакуваните жени во Италија и важи за девојка која често ги менува своите момчиња. Меѓу нив има и многу спортисти.