Балканската фолк-дива Лепа Брена, својот 61.роденден го прослави на Флорида во малку необично друштво.

Познатата пејачка често престојува на Флорида каде има куќе, а овој пат со своите блиски роденденот го мина на фарма за алигатори.

Брена на својот профил на Инстаграм објави неколку фотографии и снимки од престојот на фармата за алигатори, а на една од нив дури и држи бебе алигатор во своите раце.

Покрај илјадниците лајкови и честитки, меѓу првите роденденот на својата пријателка и го честита пејачката Драгана Мирковиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa)