Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс, Кармело Ентони, го спореди соиграчот Леброн Џејмс со баба во италијански ресторан.

  • Тоа е како италијански ресторан. Доаѓаш во него, а таму баба, која веќе има 900 години, подготвува храна. Но, храната е неверојатна. Ова не значи дека бабата е премногу стара за да готви. Ќе го вкусите она што таа го подготвила и ќе уживате.

Имаме иста ситуација. Ние сме готвачи во кујната. Кога ќе ја вкусите нашата храна, ќе ви се допадне. Вака гледам на тоа, истакна Кармело.

Леброн Џејмс во декември ќе наполни 37 години, но и покрај возраста е еден од најдобрите кошаркари во НБА-лигата и воопшто во светот.