Лаутаро не мрда од Милано

111
epa10505439 Inter Milan’s Lautaro Martinez celebrates after scoring the team's second goal during the Italian Serie A soccer match between FC Inter and US Lecce in Milan, Italy, 05 March 2023. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Потпретседателот на италијанскиот калчо гигант Интер, Хавиер Занети, стави крај на сите дилеми околу клупската иднина на аргентинскиот интернационалец Лаутаро Мартинез. Најдобриот стрелец во дресот на „нероазурите“ важи за голема желба на раководните лица на Манчестер Јунајтед, Челзи и Баерн (М), но легендата на Интер испрати јасна порака дека Лаутаро ќе остане во Милано уште многу години.