Кумановка настрада во судир на два велосипеди во Охрид

73

На 5 август 2022 во 17.00 часот во СВР Охрид било пријавено дека близина на хотел на брегот на Охридското Езеро, М.Ј.(56) од Куманово, која управувала велосипед, била удрена од друг велосипед, кој го напуштил местото, при што паднала.

Таа била пренесена во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде и биле констатирани тешки телесни повреди. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.