Кулушевски не се покажа

81
epa10108930 Dejan Kulusevski of Tottenham celebrates after scoring the 4-1 lead during the English Premier League soccer match between Tottenham Hotspur and Southampton FC in London, Britain, 06 August 2022. EPA-EFE/Vincent Mignott EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Лондонскиот премиерлигаш Тотенхем не планира да го откупи договорот на шведскиот интернационалец Дејан Кулушевски, кој настапува како позајмен играч, а е во сопственост на италијанскиот калчо гигант Јувентус. Популарните „петли“ не сакаат да одвојат 40 мил. евра за неговиот договор, а италијанските медиуми открија и дека понуда за негова нова позајмица подготвуваат челниците на Лацио.