Кулибали ќе побара од Наполи да ја намали неговата цена

34

Дефанзивецот на Наполи, Калиду Кулибали сака да ја промени клупската средина. Фудбалерот е близу до потпишување договор со Манчестер Сити. „Наполи“ бара 70 милиони евра за неговото обештетување, а англискиот клуб смета дека оваа цена е превисока.

Кулибали планира да побара од управата на Наполи да ја намали цената, објави „La Gazzetta dello Sport“. Претходно стана познато дека Манчестер Сити ја намали својата активност во преговорите за Кулибали, бидејќи чека како да се реши ситуацијата околу капитенот на Барселона, Лионел Меси.